Wentylator kanałowy

Wentylatory kanałowe rewersyjne przystosowane są do pracy jako wentylatory nawiewne, jak również jako wentylatory wyciągowe. Przeznaczone do montażu w kanałach zarówno okrągłych jak i prostokątnych.

Wykonany jest z wzmocnionej obudowy wentylatora wykonanej z blachy ze stali walcowanej, uniwersalnego modułowo zespołu silnik-wirnik. Wirnik aluminiowy posiada różne kąty pochylenia łopatek wirnika. Zadaniem tych urządzeń jest odprowadzanie zanieczyszczonego powietrza (gazów, pyłów, pleśni itp.) z wnętrza budynku, a następnie wymiana powietrza na „czyste”. Wentylacja kanałowa najczęściej stosowana jest w halach produkcyjnych, warsztatach, magazynach oraz w innego typu obiektach wymagających szybkiej i dokładnej wentylacji. Tylko odpowiednio dobrany oraz należycie zamontowany wentylator kanałowy stanowi gwarancję dobrej jakości powietrza.

Wentylator przemysłowy – standardowy do 40°C

Standardowy wentylator przemysłowy rewersyjny przystosowany jest do pracy w maksymalnej temperaturze 40°C. Cechuje się wydajnością, odpornością na wysokie temperatury, oraz dużą wytrzymałość. Wykonany jest z obudowy aluminiowej elementy zespawane tworzą półkę na silnik. Wirnika, którego łopaty wykonane są z aluminium odpowiednio wyprofilowane, który jest w 100% rewersyjny. oraz silnika, którego parametry są odpowiednio dobierane.
Wentylatory mogą być wykorzystywane m.in. w halach produkcyjnych, w urządzeniach chłodniczych jak i grzewczych.

Wentylator wysokotemperaturowy do 100°C

Wentylator przemysłowy rewersyjny wysokotemperaturowy przystosowane są do pracy w warunkach wysokiej temperatury do 100°C oraz wysokiej wilgotności do 100%. Wentylator składa się z obudowy wentylatorów wykonanej z aluminium oraz wirnika, który jest rewersyjny. W jego skład wchodzi również silnik marki Siemens lub Omec odpowiednio dobierany względem parametrów. Odpowiedni do pracy w środowisku przy wysokiej temperaturze. Sprawdza się w pracy do kotłowni lub suszarni.

Wentylator wysokotemperaturowy do 120°C

Wentylator osiowy kanałowy wysokotemperaturowy przygotowany jest do wydajnej i ciągłej pracy w wysokich temperaturach. Przystosowany jest do pracy w temperaturze do 120°. Posiada obudowę wykonaną z bardzo dobrej jakości blachy stalowej. Wyposażony jest w elektryczny silnik (Siemens Omec) oraz wirnika wykonanego z aluminium. Idealnie sprawdza się w pracy przy trudnych warunkach